Gaszenie pozaru film

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Istnieje toż najczęstszy i niezwykle znaczący środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią decydują. Wybór środka gaśniczego zależy od opalającego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze dobrze konsultują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych a wszelkiego co działa z wodą. Z zmiany proszki gaśnicze są najwszechstronniejsze zastosowanie. W współzależności z posiadanego składu mogą być brane do gaszenia prawie wszystkich ważnych się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najczęstszy jest dwutlenek węgla, ekonomiczne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki a takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. Natomiast woda doskonale robi nasze zadanie w zetknięciu z ważnymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, kiedy na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako materiał gaśniczy Podobne działanie jak woda ma para jako środek gaśniczy (steam fire extinguishing). Potrafi żyć stosowana w przypadkach płonięcia tych jedynych produktów. Zasadnicza różnica między parą i wodą liczy na tym, że wodę można grać w każdym miejscu, a parę zdecydowanie w oddzielnych pomieszczeniach o pojemności nie ważniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W szerszych mieszkaniach działanie pary ujawnia się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów wskazana stanowi nie tylko znajomość środków gaśniczych odpowiednich do dalekich substancji, a również podstawy ich brania i kierowania w teren pożaru.