Nerwice wegetatywne

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stawały się częstym tematem w współczesnych czasach. Wynika toż ze kolei naszego myślenia. Obecnie wszyscy żyjemy szybko i często brakuje nam momentu na urlop, wypoczynek i regenerację. Oraz jak rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zawsze są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może stać i brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet delikatne objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się wyłącznie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sprawę spośród ostatniego, iż ich reakcje ciała nie mają dość sensu. Jednak ciężko jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle składają się z bogatymi fobiami. Chory boi się pewnych sprawie, a jego ciało reaguje to w "ciekawy" i inny sposób. Prowadzi temu brak motywacji, skłonności do tworzenia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez to źli często skarżą się na fakty ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą metodą w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją prywatny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W wypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze rezultaty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej wolno zapomnieć "błędne koło". Pacjent łącznie z psychiatrą analizuje po kolei inne sprawy z pełnego życia, podczas jakich zawierał objawy nerwicy. Dzięki temu ogranicza się jego lęk i słaby oswaja się z rzeczywistymi rzeczami. W niektórych przypadkach niezbędne istnieje więcej leczenie farmakologiczne. Jednak same leki nigdy nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w powiązaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.