Probna ewakuacja budynku biurowego

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje zastosowanie we wszelkich obiektach obiektach budowlanych, na które razem z prawymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których odbywa się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia bierze się wszędzie tam, gdzie mamy do budowania z popularniejszymi gronami ludzi, tzn. w interesach pracy, w urzędach, w punktach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, lub również w biznesach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w perspektywy strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest duże znaczenie w myśli ratowania zdrowia oraz zarabiania osób, które złapały się w bycie zagrożenia, zwiększając okazję na osiągnięcie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który umożliwia spożywa w wyraźny sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono skończone z kolorowej folii samoprzylepnej z wykorzystaniem doskonałej klasy kleju, co dostarcza mu ogromną moc i siła w niebezpiecznych warunkach lub z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na ścianie w obiekcie najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi rozwiązanie z miejsca lub domu. Folia, z której sprawiono oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w noce, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w niebezpiecznych warunkach powiązanych z wyłączeniem prądu albo i z licznym zadymieniem, które ogranicza widoczność.