Rozwoj zewnetrzny przedsiebiorstwa

Wraz ze koleją poziomu bycia, wszechogarniającym nas pośpiechem, często jest tak, że nieprzemyślane zakupy pierwszej potrzeby tworzymy w miejscowych sklepach czy dyskontach, a po cięższe raz w tygodniu czy raz na dwa tygodnie prowadzimy do konkretnych sklepów, w jakich możemy zakupić dosłownie wszystko. Począwszy od żywności (pieczywo, nabiał, wędliny, mrożonki, produkty suche albo w puszkach), poprzez kosmetyki (dla nas, dzieci), środki higieniczne i higienie, aż do napojów (wody, soki, słodkie napoje gazowane), alkoholu czy słodyczy.

Oczywiście kupić tu także możemy „świeże” warzywa, owoce i ciało. Ale czy aby na pewno świeże? Tej pewności nie być nie będziemy kupując ciało w hipermarkecie. Upiększone, nasmarowane różnej maści preparatami mięso błyszczy się i niemalże wdzięczy do nas, trafiając do zakupu. A jeśli market da do ostatniego bardzo korzystną cenę mięso wychodzi z półek a wyłącznie nieliczni zastanowią się i … wyjdą do hurtowni mięsa. Tak można zdecydować się na taki zakup w markecie, natomiast to właściwa okazja, piękna sztuka mięsa w wyjątkowej cenie. Przyjeżdżamy do domu, a tam mięsko już tak apetycznie i wdzięcznie nie wygląda, czasami nawet nie pachnie.

Przewaga hurtowni mięsa nad mięsem dostępnym w marketach czy dyskontach jest doskonała. Przede każdym dlatego, że żadna hurtownia mięsa nie zaryzykuje sprzedaży nieświeżego towaru, przez który potrafi wydać dobrą reputację, użytkowników i dochód. Inna sprawę, hurtownia kupując mięso obejmuje go zazwyczaj tyle, ile jest wstanie sprzedać rzeczywiście. A że obok sprzedaży hurtowej otworzy punkt sprzedaży detalicznej rynek jest zapewniony. A nawet wyższe niż w hipermarketach ceny nie są w stanie zniechęcić klientów do kupienia mięsa w hurtowniach. Płacimy, bowiem, za świeże, pełnowartościowe mięso, jakie spośród pewnością korzystnie wpłynie na polskie zdrowie.

Mając pod opiekę powyższe niekwestionowanym płaci się zwycięstwo hurtowni mięsa nad kupowaniem go w ogromnych sieciach handlowych. Jakość, gwarancja świeżości i cenie odżywcze to sprawy, które sprzedają się nie mieć wartości określonej w walucie.